Navigácia

Počet návštev: 2205102

Profil zamestnancov

ZŠ v Cíferi

VEDENIE ŠKOLY

 

 

Obrázok, na ktorom je pneumatika, koleso, exteriér, vozidloAutomaticky generovaný popisPaedDr. Pavol Sagan študoval odbor učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ na pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave, kde následne absolvoval aj rigorózne konanie. Pracoval v komerčnom sektore, prevažne na manažérskych pozíciách, absolvoval rôzne školenia zamerané na zvyšovanie manažérskych kompetencií. Od roku 2010 pracuje v školstve na pozícii učiteľ pre 1. stupeň ZŠ. Od roku 2017 začal pôsobiť na pozícii riaditeľ ZŠ s MŠ Angely Merici v Trnave. Od školského roka 2020/2021, po úspešnom  výberovom konaní na riaditeľa základnej školy, pôsobí v ZŠ v Cíferi. Počas svojej pedagogickej praxe, v záujme zvyšovania profesijných kompetencií a odborného rastu, postupne absolvoval všetky kariérne stupne v školskom systéme, tj. 1. atestáciu, 2. atestáciu, všetky moduly funkčného vzdelávania (v súlade s riadiacou pozíciou) a množstvo špecializačných, inovačných a aktualizačných vzdelávacích programov. Každoročne sa zúčastňuje na konferenciách, vzdelávaniach a školeniach pre riaditeľov a manažment základných škôl.

 

Mgr. Gabriela Pešková vyštudovala  učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov: fyzika, informatika a matematika na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave.  Na Základnej škole v Cíferi  ZŠ pôsobí od  roku 2006, a to ako učiteľka II. stupňa ZŠ  s I. atestáciou – momentálne na pozícii zástupkyne riaditeľa. Počas svojej pedagogickej praxe, v záujme zvyšovania profesijných kompetencií a odborného rastu, postupne absolvovala  modul funkčného vzdelávania (v súlade s pozíciou zástupkyne riaditeľa) a množstvo špecializačných, inovačných a aktualizačných vzdelávacích programov.

 

 

 

Mgr. Daniel Staněk, PhD. vyštudoval učiteľstvo pre I. stupeň ZŠ na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Po ukončení magisterského štúdia kontinuálne pokračoval v doktorandskom štúdiu.  Počas neho sa venoval analýzam vzdelávacieho systému s priamymi presahmi do praxe vzdelávania základných škôl – metodicky a vývojovo koncepčne nastavenie funkčných procesov vedúcich k zlepšovaniu činností škôl realizujúcich vzdelávanie na jeho rozličných stupňoch, najmä však v rámci primárneho vzdelávania. Po ukončení doktorandského štúdia pôsobil a pôsobí v ZŠ v Cíferi od roku 2012 ako učiteľ I. stupňa s II. atestáciou – momentálne na pozícii zástupcu riaditeľa ZŠ. V rámci svojho pedagogického pôsobenia absolvoval množstvo školení a odborných seminárov zameraných na zefektívnenie edukačného a riadiaceho procesu (moduly funkčného vzdelávania). Naďalej aktívne spolupracuje s Katedrou školskej pedagogiky Trnavskej univerzity v Trnave ako externý školiteľ pri vzdelávaní budúcich pedagógov. Na Trnavskej univerzite je zároveň vymenovaný za člena pracovnej skupiny Rady pre vnútorné hodnotenie kvality vysokoškolského vzdelávania.

 

ODBORNÍ  ZAMESTANCI

 

 

Mgr. Nikola Bunček Prelovská študovala bakalárske štúdium na Filozofickej fakulte Trnavskej univerzity v odbore Psychológia, ktoré ukončila v roku 2017. Ďalej pokračovala na magisterskom štúdiu, ktoré v roku 2020 úspešne ukončila štátnou skúškou. Na pozícii školskej psychologičky a koordinátorky školského podporného tímu pôsobí na Základnej škole v Cíferi od roku 2020. Absolvovala vzdelávania k programom Zippyho kamaráti a Kamaráti Jabĺčka (2021). Absolvovala aj inovačné vzdelávania s názvom Koordinácia Školských podporných tímov (2022) a Školský psychológ v online prostredí zameraný na rizikové správanie žiakov (2022). V roku 2023 absolvovala základný modul funkčného vzdelávania.

 

 

PEDAGOGICKÍ ZAMESTNANCI

 

 

Mgr. Zita Žáčeková absolvovala Vysokoškolské vzdelanie na UK Bratislava - Pedagogická fakulta Trnava v r. 1980-84. Zameranie študijného odboru mala Učiteľstvo pre školy pre mládež vyžadujúcu odbornú starostlivosť, čo zodpovedá II. stupňu vysokoškolského vzdelania. Štúdium ukončila so štátnou záverečnou skúškou z odboru psychopédia a logopédia. Po ukončení štúdia v r. 1984 – 1989 pracovala ako učiteľka v Osobitnej škole internátnej Trnava, neskôr v r. 1989 – 1993 ako učiteľka v ZŠ pri Nemocnici s poliklinikou Trnava, v r. 1993 –  2005 ako učiteľka v ZŠ v triede pre deti s poruchami učenia. V r. 2005 - 2019 pôsobila v CPPPaP Trnava ako samostatný odborný zamestnanec špeciálny pedagóg.  A od r. 2019 pracuje ako školský špeciálny pedagóg v ZŠ Cífer. Odbornosť si zvýšila v r. 1997 I. kvalifikačnou skúškou (ako pedagogický zamestnanec) na tému Využitie tvorivej dramatiky. Inovačné vzdelávanie Využitie informačných a komunikačných technológií v práci ukončila v r. 2005. V tomto roku získala aj  osvedčenie na tému: Náprava grafomotorických obtiaží u detí predškolského a mladšieho školského veku (Praha) a osvedčenia KUPOZ základný seminár (Praha). Supervíziu KUPOZu získala v r. 2009 tiež v Prahe. Kurz Autogénneho tréningu I. – základný stupeň absolvovala v r. 2005 a kurz Scénotest v r. 2011. V r. 2014 ukončila Inovačné vzdelávanie Aplikácia grafických programov v edukačných procesoch výtvarnej výchovy a v r. 2016 tému Analýza modelovej situácie z oblasti poradenskej a prevenčnej činnosti.  I. atestáciu ako odborný zamestnanec na tému Využitie názorných kompenzačných pomôcok pre žiaka s dyskalkúliou obhájila v r. 2016.

 

 

Mgr. Mária Komačková je učiteľkou 1. stupňa ZŠ. Vyštudovala učiteľstvo pre primárne vzdelávanie na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Dĺžka pedagogickej praxe je 3 roky. V priebehu týchto rokov absolvovala školenia zamerané na rozvoj čítania s porozumením, matematických a logických operácií či problematiku súčasného vzdelávania. Na škole pôsobí ako koordinátor čitateľskej gramotnosti.

 

 

 

 

 

Mgr. Monika Dubovská vyštudovala pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave s aprobáciou učiteľstvo I. stupňa ZŠ. Na CMBF Univerzity Komenského v Bratislave  ukončila druhú aprobáciu Učiteľstvo všeobecno – vzdelávacích predmetov náboženská – etická výchova. V ZŠ Cífer pracuje 25 rokov, pričom prednostne vyučuje na I. stupni. Počas praxe si dopĺňala svoju odbornosť účasťou na školeniach, seminároch, kontinuálnom a aktualizačnom vzdelávaní. Napr. v rámci národného projektu ďalšieho vzdelávania pedagog. zamestnancov v oblasti komunikačných zručností, manažmentu a marketingu – prvý modul – Komunikácia (2007), vzdelávací program mpc – Školská integrácia (2010), kontinuálne vzdelávanie mpc vo vzdelávaco programe : Komunikácia učiteľa vo vyučovacom procese ((2010),  vzdelávací program Sociálno-patologické javy a poruchy správania II. (prevencia, rasizmus, agresivita a šikanovanie, závislosti a sexuálne správanie) pre 1. stupeň ZŠ (2012), kontinuálne vzdelávanie  Právne minimum pre učiteľov základných a stredných škôl (2013), kontinuálne vzdelávanie s názvom Vzdelávanie pedagog. zamestnancov základných a stredných škôl v oblasti komunikačných zručností, psychológie a manažmentu práce (2013), aktualizačné vzdelávanie Prevencia a riešenie agresivity a šikanovania v základných školách (2014). inovačné vzdelávanie s názvom Nové trendy v tvorbe didaktických testov a úloh (2017), Základný kurz Hejného vyučovacej metódy pre 1.stupeň ZŠ (2019), kurz „ Lenivý učiteľ“ pod vedením lektora Roberta Čapka (2019), odborný seminár zameraný na profesijnú kompetenciu: Plánovať a realizovať svoj profesijný rast a sebarozvoj (2020) a iné.

 

Mgr. Zuzana Havranová  vyštudovala učiteľstvo pre 1. stupeň ZŠ na Pedagogickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Je pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou. Absolvovala vzdelávací program  „Čítanie a písanie ku kritickému mysleniu“ a inovačné vzdelávanie organizované Združením Orava pre demokraciu vo vzdelávaní. Absolvovala špecializačné vzdelávanie „Vzdelávanie učiteľov 1. stupňa ZŠ na informatiku a informatickú výchovu“ organizované Štátnym pedagogickým ústavom.

 

 

/var/folders/0s/gv8f1z2s6dl5scy21b1vzx6m0000gn/T/com.microsoft.Word/WebArchiveCopyPasteTempFiles/cloud?z%3Au%2Ftg6QAeVbbYhV77L4J4HfGLc%2BrcIb%2FfUnQAUUL3dmnF9xwgaTqLG6JalSbwCbZWMgr. Katarína Krížová má ukončené magisterské štúdium v študijnom odbore Špeciálna pedagogika a Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie. S deťmi pracuje 13 rokov na rôznych pozíciách – s deťmi predškolského veku, s deťmi s rôznym zdravotným znevýhodnením,  aj s intaktnými deťmi na základnej škole. Má skúsenosti s prácou v poradenskom zariadení, zároveň ako školský špeciálny pedagóg.  Okrem univerzitného vzdelania absolvovala rôzne školenia a vzdelávania rozširujúce jej špeciálno – pedagogické a pedagogické vzdelanie : Modul I. - Vzdelávanie k metodike Dr. Brigitte Sindelar, Poruchy učenia, správania, koncentrácie, ADHD, ADD, Aspergerov syndróm a ich neuro - fyziologické príčiny z pohľadu INPP metódy, Fonematické uvedomovanie podľa Eľkonina, Synegria nadania, talentu a tvorivosti ako faktor úspešného rozvoja spoločnosti, COMDI modul A/interpretátor, Komplexný poradenský systém prevencie a ovplyvňovania sociálno – patologických javov v školskom prostredí, Špeciálnopedagogická starostlivosť o intelektovo nadané deti (žiakov), Kupoz – stupeň junior, Ako nájsť kľúč k vyučovaniu Vlastivedy, Známa – neznáma, ako pripraviť žiakov na riešenie nerovníc, Čítam s radosťou, Krok za krokom s Jotom a Ypsom, Interaktívna výučba pre 3. ročník ZŠ, Moja matematika PZ pre 1. a 2. ročník a rôzne iné aktualizačné vzdelávania.

 

Mgr. Natália Hudecová vyštudovala odbor učiteľstvo pre primárne vzdelávanie a odbor predškolská a elementárna  pedagogika na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave Ako učiteľka pôsobí na Základnej škole Cífer 1 rok. 

 

 

 

 

 

 

Mgr. Klaudia Kubanyiová má ukončené magisterské štúdium na Pedagogickej fakulte  v študijnom odbore učiteľstvo pre I. stupeň základnej školy. S deťmi pracuje už 39 rokov na rôznych pozíciách – s deťmi predškolského veku, s nepočujúcimi deťmi a s deťmi na 1. stupni základnej školy.Okrem univerzitného vzdelania absolvovala kvalifikačné štúdium informatiky a cudzích jazykov. Získala osvedčenia o 1. a 2. atestácii  s témou: Využívanie informačno - komunikačných technológií vo vyučovaní anglického jazyka. Neustále sa vzdeláva na rôznych seminároch pre učiteľov a absolvovala semináre ako: Odborné školenie – Fitlopty v rehabilitácii a fitness, Využitie informačných komunikačných technológií v práci učiteľa, Informačné a komunikačné  technológie pri riadení školy aScAgenda, Využitie IKT vo vyučovacích predmetoch, Manažment a marketing školy – Prvý modul – Komunikácia, Vzdelanie s celoštátnou platnosťou „ Príprava na Získanie ECDL“ – Modul – Tabuľkový kalkulátor, Informácie a komunikácie, Microsoft Office 2007 v edukačnom procese, Microsoft Office 365, Interakcia, komunikácia prostredníctvom digitálnych technológií, Komunikácia učiteľa vo vyučovacom procese, Školská integrácia, Sociálno - patologické javy a poruchy správania, Prevencia a riešenie agresivity a šikanovania v základných školách, Známa – neznáma, ako pripraviť žiakov na riešenie rovníc, Interaktívna výučba pre 2. ročník ZŠ.

 

 

Mgr. Natália Božiková študovala bakalárske štúdium v odbore Predprimárna a elementárna pedagogika a v roku 2023 ukončila štátnou skúškou štúdium v odbore učiteľstvo primárneho vzdelávania na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. V ZŠ Cífer pôsobí ako začínajúci učiteľ, avšak deťom sa venuje od roku 2017. Nové skúsenosti do pedagogickej praxe získava prostredníctvom pozície Animátora voľného času v detskej cestovnej kancelárii, ale aj v tanečno-pohybovom centre.

 

 

 

 

Mgr. Beáta Mesarošová je učiteľkou na 1. stupni ZŠ.  Má ukončené magisterské štúdium na Pedagogickej fakulte  Prešovskej univerzity v Prešove  učiteľstvo pre 1. stupeň a Špeciálna pedagogika. S deťmi pracuje 28 rokov. V Základnej škole Cífer  pracuje 12 rokov. Počas praxe si dopĺňala svoju odbornosť účasťou na školeniach, seminároch, kontinuálnom a aktualizačnom vzdelávaní. Absolvovala inovačné vzdelávanie s názvom:  Telesná výchova na primárnom stupni vzdelávania a zvyšovanie záujmu detí o pohybové a športové aktivity, aktualizačné vzdelávanie s názvom: Príprava textových a elektronických študijných materiálov pre pedagogických zamestnancov, kontinuálne vzdelávanie s názvom: Vzdelávanie pedagogických zamestnancov základných a stredných škôl v oblasti komunikačných zručností, psychológie a manažmentu práce, kontinuálne vzdelávanie s názvom: Právne minimum pre učiteľov základných a stredných škôl, kontinuálne vzdelávanie s názvom: Príprava učiteľov základných a stredných škôl na získanie medzinárodného certifikátu ECDL, aktualizačné vzdelávanie s názvom: Prevencia a riešenie agresivity a šikanovania v základných školách, inovačné vzdelávanie s názvom Nové trendy v tvorbe didaktických testov a úloh, Základný kurz Hejného vyučovacej metódy pre 1.stupeň ZŠ, aktualizačné vzdelávanie s názvom: Úvod do nástrojov platformy OFFICE 365.

 

 

Mgr. Lenka Olejová ukončila štúdium na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove štátnou skúškou v odbore slovenský jazyk a literatúra – ruský jazyk a literatúra. Pracovala v ZŠ, Školská 3, Spišské Podhradie 21 rokov. Počas svojej praxe vykonávala funkciu koordinátora protidrogovej prevencie, triednej učiteľky a vedúcej predmetovej komisie pre slovenský jazyk a cudzie jazyky.  V súčasnosti pracuje ako samostatný pedagogický zamestnanec s 2. atestáciou v Základnej škole v Cíferi.

 

 

Mgr. Veronika Benkovská je učiteľka na 1. stupni. Vysokoškolské vzdelanie 2. stupňa získala na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave v študijnom odbore Pedagogika, študijný program: Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo. Kontinuálne si dopĺňa vzdelanie na Pdf TRUNI i naďalej - v odbore Učiteľstvo a pedagogické vedy, študijný program Predškolská a elementárna pedagogika. Dĺžka pedagogickej praxe je 3 roky.

 

 

Mgr. Lucia Rímešová je učiteľkou II. stupňa ZŠ. Vyštudovala  učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov: matematika a biológia na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pedagogickú prax získala na osemročnom gymnáziu v Bratislave. Svoje vzdelanie priebežne dopĺňa najmä online vzdelávaním Slovenskej komory učiteľov a Národný inštitút vzdelávania a mládeže. Na škole pôsobí ako koordinátor finančnej gramotnosti.

 

 

 

 

 

Iryna Vasylynchuk vyštudovala odbor anglický jazyk a literatúra na Filologickej fakulte Užhorodskej štátnej univerzity v Užhorode (Ukrajina). Dĺžka pedagogickej práce je 19 rokov. V priebehu týchto rokov pracovala ako učiteľka anglického jazyka na ZŠ a SŠ v Užhorode (2004-2018). Z 2019 – 2021 pracovala ako lektorka anglického jazyka v jazykovej škole Vallis v Trnave. V ZŠ Cífer pracuje od roku 2021. Okrem univerzitného vzdelania absolvovala rôzne školenia, rozširujúce profesionálne vzdelanie: Teaching Knowledge Test (Cambridge English Languages Assessment), Band 3, TKT Module 2, Lesson planning and  use of resources for language teaching, Kyiv 2018 a dopĺňa svoju odbornosť účasťou na webinároch od Edunation, Oxford University Press, Dinternal Education atď.

 

 

Mgr. Magdaléna Steinhauser Wesserlová, PhD. je učiteľkou II. Stupňa ZŠ. Vyštudovala bakalárske a magisterské štúdium na Filozofickej fakulte Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v odbore UAP história a filozofia, ktoré ukončila v r. 2015. Ďalej pokračovala III. stupňom vysokoškolského štúdia v odbore systematická filozofia, počas ktorého absolvovala stáže na Ústave filozofie a religionistiky Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe a Katedre včasne modernej a modernej histórie Univerzity Karla Franza v Grazi. Štúdium ukončila v r. 2018. V roku 2023 ukončila rozširujúce štúdium slovenského jazyka a literatúry na Filozofickej fakulte UCM v Trnave. Dĺžka pedagogickej praxe je 2 roky na úrovni ZŠ. Absolvovala aj viacero vzdelávaní a online kurzov.

 

Mgr. Štefánia Lalíková je učiteľkou 2. stupňa ZŠ. Vyštudovala učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov biológia- náboženská výchova na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Dĺžka pedagogickej praxe 13 rokov na niekoľkých základných a stredných školách. V priebehu týchto rokov absolvovala rôzne školenia a koučovací a supervízny výcvik.

 

 

 

 

Bc. Filip Buček pracuje ako pedagogický asistent a učiteľ. Vyštudoval strednú školu v odbore osobné počítače a počítačové siete. Bakalárske  štúdium v odbore učiteľstvo anglického jazyka a literatúry absolvoval na Pedagogickej fakulte v Trnave. Počas pôsobenia na Základnej škole v Cíferi pokračuje v štúdiu na magisterskom stupni. V minulosti pracoval ako jazykový lektor v materských školách, sprievodca v cestovnom ruchu  a manažér propagácie na Oravskom hrade.

 

 

 

 

 

 

Mgr. Róberta Repáková vyštudovala študijný odbor učiteľstvo matematiky a biológie na  Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Dĺžka pedagogickej praxe je 1 rok. Absolvovala inovačné vzdelávanie s názvom Právne minimum pre pedagógov – školské zákony.

 

 

 

 

 

Mgr. Ján Dunka vyštudoval učiteľstvo akademických predmetov v aprobácii história a občianska náuka. Štúdium absolvoval na Filozofickej fakulte Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave medzi rokmi 2017-2022. Ako učiteľ druhého stupňa na základnej škole pôsobí 1 rok.

 

 

 

 

 

 

Mgr. Ján Kuchar je učiteľom II. stupňa ZŠ. Má ukončené magisterské štúdium športu a zdravia na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Kvalifikačné vzdelanie pre predmet telesná a športová výchova získal doplňujúcim pedagogickým štúdiom na Pedagogickej fakulte Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Dĺžka pedagogickej praxe je 6 rokov.

 

 

 

Mgr. Peter Barinec je učiteľom 2. stupňa ZŠ. Vyštudoval odbor Kondičné trénerstvo a učiteľstvo telesnej výchovy na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Ako učiteľ pôsobí v ZŠ Cífer 7 rokov. 

 

 

 

 

Mgr. Jana Balková  vyštudovala Pedagogickú fakultu v Trnave v kombinácii všeobecnovzdelávacích predmetov: anglický jazyk a fyzika. Je pedagogickým zamestnancom ZŠ Cífer ako samostatná učiteľka anglického jazyka, fyziky a prírodovedných praktík. Absolvovala vzdelávania týkajúce sa využitia multimediálnych zariadení v edukačnom procese a práce v Microsoft Excel, absolventka učiteľského programu Junior Achievement -  Etika v podnikaní. 

 

 

 

 

Mgr. Terézia Belicová má ukončené magisterské štúdium na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave v študijnom odbore učiteľstvo anglického jazyka a literatúry a etickej výchovy. Počas štúdia spolupracovala s katedrou pedagogických štúdii na TRUNI ako pomocná vedecká sila. Tiež sa zúčastňovala rôznych metodických seminárov a školení, zameraných na výchovu charakteru. Ako učiteľka pôsobí na Základnej škole Cífer 1. rok.

 

 

 

 

 

Mgr. Barbara Tomanovičová ukončila magisterské štúdium  učiteľstva pre 2.stupeň ZŠ na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v kombinácii predmetov Slovenský jazyk, literatúra a výtvarná výchova.  Pedagogickú prax začínala ako pedagogický asistent na ZŠ Cífer, kde po adaptačnom vzdelávaní v súčasnosti pôsobí ako samostatný učiteľ Slovenského jazyka a výtvarnej výchovy na 2. stupni.

 

 

 

 

 

Mgr. Lenka Cibíková ukončila v roku 2003 magisterské štúdium učiteľstva pre II. stupeň ZŠ na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v kombinácii predmetov SJL – VYV. Ako učiteľka pracovala v ZŠ Limbová v Trnave aj v ZŠ Hrnčiarovce nad Parnou. V ZŠ Cífer začínala ako pedagogický asistent a až neskôr začala pracovať ako učiteľka všeobecno-vzdelávacích predmetov, čomu sa venuje dodnes.

 

 

 

Mgr. Jana Buchelová vyštudovala učiteľstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov: biológia a etická výchova na Trnavskej univerzite v Trnave. Neskôr absolvovala rozširujúce štúdium slovenského jazyka a literatúry na Univerzite Cyrila a Metoda v Trnave. Už počas vysokoškolského štúdia pracovala ako učiteľka literárno-dramatického odboru na Základnej umeleckej škole v Trnave. Na tejto pozícii zotrvala až do r. 2015. Pôsobila v Centre voľného času Kalokagatia v Trnave. Ďalej pracovala ako učiteľka všeobecno-vzdelávacích predmetov v ZŠ Špačince. Od roku 2015 pôsobí v ZŠ Cífer ako učiteľka predmetov slovenský jazyk a lireratúra, etická výchova a biológia. Na škole pôsobí taktiež ako kariérny poradca.

 

 

Mgr. Mária Melichárková  vyštudovala Matematicko – fyzikálnu fakultu Univerzity Komenského v Bratislave najskôr vedecký odbor – numerická matematika, neskôr doplňujúce pedagogické štúdium na tej istej škole v predmete – Matematika. Ako učiteľka matematiky  s 1. atestáciou má prax viac ako 30 rokov, či už na základnej alebo strednej škole. Počas svojej praxe si dopĺňala odbornosť účasťou na školeniach, seminároch, kontinuálnom alebo aktualizačnom vzdelávaní. Napr. seminár Didaktika matematiky na MAT-FYZ v Bratislave,  aktualizačné vzdelávanie Hejného matematika. Vrámci projektu ďalšieho vzdelávania pedagógov absolvovala vzdelávania MPC Bratislava – Komunikácia vo vyučovacom procese, Školská integrácia, IKT technológie. Vo firme Unikredit Banská Bystrica absolvovala vzdelávania -  Právne minimum, Psychológia a manažment práce, Všeobecná počítačová gramotnosť, Príprava elektronických študijných materiálov.  Z ďalších vzdelávani  absolvovala – firma Raabe -  Sociálno-patologické javy a poruchy správania, firma  Šintava EDU – Rozvíjanie čitateľskej gramotnosti v školách.Takisto absolvovala vzdelávanie v NÚCEM Bratislava k odbornej spôsobilosti na tvorbu testových úloh v elektronickom prostredí.  Po úspešnom absolvovaní  viac rokov pracovala ako autorka úloh z matematiky na vytvorenie elektronickej databázy matematických úloh na 2. stupni ZŠ. V European Partners Žilina  pracovala ako recenzent učebných textov a úloh pre matematiku v 5. až 9. ročníku.

 

 

 

Mgr. Anna Demanková je učiteľkou anglického jazyka prevažne na 2. stupni. Vyštudovala anglický jazyk a kultúru v odbornej komunikácii na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.

 

 

 

Mgr. Martina Kovačócyová ukončila pedagogickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave s aprobáciou prírodopis – chémia. V ZŠ Cífer vyučuje 25 rokov. V roku 2016 získala prvú atestáciu. Okrem univerzitného vzdelania počas praxe absolvovala rôzne aktualizačné vzdelávania: Finančná gramotnosť (2010), Komunikácia učiteľa vo vyučovacom procese (2011), Školská integrácia (2011), Microsoft Office 2007 v edukačnom procese (2011), Sociálno-patologické javy a poruchy správania II. (prevencia, rasizmus, agresivita a šikanovanie, závislosti a sexuálne správanie) pre 2. stupeň (2012), Právne minimum pre učiteľov základných a stredných škôl (2013), Vzdelávanie pedagogických zamestnancov základných a stredných škôl v oblasti komunikačných zručností, psychológie a manažmentu práce (2013), Príprava textových a elektronických študijných materiálov pre pedagogických zamestnancov (2013), Príprava učiteľov základných a stredných škôl na získanie medzinárodného certifikátu ECDL (2013), Inovačné vzdelávania: Nové trendy v tvorbe didaktických testov a úloh (2017), Použitie interaktívnych technológií vo vyučovacom procese (2017), Základný zjazdový kurz pre pedagogických zamestnancov – inštruktorov lyžovania (2023), odborno – inštruktážne školenie: Poskytovanie prvej pomoci (1999), Osvedčenie o odbornej spôsobilosti na prácu s jedmi (2000), Národný projekt ďalšieho vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti komunikačných zručností, manažmentu a marketingu školy: Prvý modul – komunikácia (2007), Kurz v rámci Národného projektu XI. Príprava na získanie ECDL, Modul – Tabuľkový kalkulátor, Modul – Informácie a komunikácie (2009), Kurz prvej pomoci (2016), Školenie Expedícia pre 5. ročník v predmetoch biológia a geografia (2019), Kurz Lenivý učiteľ (2019), Odborný seminár: Profesijné štandardy – portfólio – atestácie (2020), Školenie Expedícia skús, skúmaj, spoznaj Chémia 7. ročník (2021), Školenie Expedícia skús, skúmaj, spoznaj Chémia 8. ročník (2021).

 

 

Mgr. Martin Chovanec má ukončené magisterské štúdium v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v špecializácii: anglický jazyk a literatúra - nemecký jazyk a literatúra. Je pedagogickým zamestnancom s 1. atestáciou. Neustále si dopĺňa svoju odbornosť  účasťou na rôznych webinároch a vzdelávaniach akými sú napríklad: Stratégie a techniky formatívneho hodnotenia žiakov, Blended learning a virtuálne vzdelávacie prostredie na ZŠ a SŠ, Profesijné štandardy – portfólio – atestácie.

 

 

Blanka Bušovská je pedagogickým zamestnancom ZŠ Cífer ako samostatný učiteľ predmetu technika. Vyštudovala  na Katolíckej univerzite v Ružomberku, Teologický inštitút Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, odbor katolícka teológia. V súčasnosti si rozširuje vzdelanie  učiteľstva techniky na Fakulte prírodných vied UMB v Banskej Bystrici.

 

 

 

 

 

PEDAGOGICKÍ ZAMESTNANCI - ŠKD

 

Obrázok, na ktorom je ľudská tvár, osoba, ošatenie, úsmevAutomaticky generovaný popisMgr. Daniela Saganová po absolvovaní Gymnázia Jána Hollého v Trnave a následnom absolvovaní štúdia sociálno-právnej činnosti na obchodnej akadémii v Nitre, pokračovala vo vzdelávaní na fakulte zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v Trnave v odbore sociálna práca. Pedagogickú kvalifikáciu získala ďalším vzdelávaním na Pedagogickej a sociálnej akadémii bl. Laury v Trnave v odbore vychovávateľstvo a učiteľstvo pre materské školy. Na pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave získala 1. atestáciu. V školstve pôsobí 9. rok, aktuálne pracuje na pozícii vedúca vychovávateľka ŠKD. V záujme zvyšovania profesijných kompetencií absolvovala množstvo špecializačných, inovačných a aktualizačných vzdelávacích programov a základný modul funkčného vzdelávania pre vedúcich pedagogických zamestnancov.

 

 

Mária Ulehlová vyštudovala Gymnázium Angely Merici a Strednú odbornú školu pedagogickú blahoslavenej Laury - študijný odbor - učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo v Trnave. Na pozícii pedagogického asistenta pracovala na Základnej škole s materskou školou Angely Merici v Trnave, ako aj na Základnej škole v Cíferi, na ktorej aktuálne pôsobí ako vychovávateľka v ŠKD.

 

 

 

 

 

 

Bc. Silvia Baronová  študovala predškolskú a elementárnu pedagogiku na PaKA v Modre (2001), v štúdiu pokračovala na Trnavskej Univerzite, štúdium ukončila titulom Bc. Na ZŠ v Cíferi pôsobí od roku 2003 ako vychovávateľka ŠKD.

 

 

 

 

 

 

Monika Žušková vyštudovala učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo na Strednej odbornej škole v Modre. Ako vychovávateľka v ŠKD pôsobí na Základnej škole v Cíferi od roku 2017.

 

 

 

 

 

 

 

Daša Takáčová vyštudovala Strednú odbornú školu pedagogickú v Modre v odbore  učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo, ktorú ukončila maturitnou skúškou v r. 2018. Okrem aktualizačných vzdelávaní absolvovala i inovačné vzdelávania: Rozvíjanie matematických predstáv u detí predškolského a mladšieho školského veku  a projektové vyučovanie; Moderný vychovávateľ v praxi, inšpirácia zdravých návykov a ich využívanie vo voľnom čase detí mimo vyučovania. Má päťročnú pedagogickú prax. V ŠKD pôsobí ako vychovávateľ od marca 2023.

 

 

 

 

Andrea Hippíková vyštudovala gymnázium v Trnave a Strednú odbornú školu pedagogickú blahoslavenej Laury v Trnave odbor vychovávateľstvo pre materské školy a ŠKD, ktorú ukončila maturitnou skúškou. Na pozícii vychovávateľky v ZŠ pôsobí od roku 2015.

 

 

 

 

Bc. Lenka Kožárová má ukončené bakalárske štúdium v odbore Sociálna pedagogika a vychovávateľstvo na Pedagogickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Ďalej pokračuje v tom istom odbore na magisterskom stupni. Počas štúdia absolvovala prax v detskom domove v Pečeňadoch či iných základných školách. V rámci štúdia absolvovala kurz Karty Cností, ktorý je zameraný na morálne konanie a aplikáciu cností. V ZS v Cíferi pôsobí prvý rok.

 

 

 

PEDAGOGICKÍ ASISTENTI

 

Zuzana Stankovičová vyštudovala Stredné odborné učilište pôšt a telekomunikácií - odbor poštový manipulant, ktoré ukončila maturitnou skúškou v r. 1999  a Strednú odbornú školu pedagogickú blahoslavenej Laury – odbor vychovávateľstvo a opatrovateľstvo, ktorú ukončila maturitnou skúškou v r. 2023. Na pozícii pedagogického asistenta na Základnej škole v Cíferi pôsobí od roku 2022. Pracovné skúsenosti na pozíciách supervízora a projekt manažéra získala v predchádzajúcich zamestnaniach.

 

 

 

 

/var/folders/0s/gv8f1z2s6dl5scy21b1vzx6m0000gn/T/com.microsoft.Word/Content.MSO/8CE09898.tmp

Mgr. Natália Žáková vyštudovala Univerzitu sv. Konštantína Filozofa v Nitre fakultu prírodných vied odbor biológia, štúdium ukončila v roku 2022. Momentálne si dokončuje doplňujúce pedagogické štúdium II. stupňa na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marianna Zolvíková  vyštudovala Strednú pedagogickú školu v Modre odbor- vychovávateľstvo, ukončené maturitnou skúškou v roku 1995.  Pedagogickým zamestnancom od roku 2015, aktuálne pedagogický asistent.

Fotogaléria